Červenec 2010

Máme štěňátka!!

6. července 2010 v 14:31 Novinky

24.6. se Roxynce narodilo 6 krásných béžových štěňátek!

Více ZDE

Štěňátka

O plemeni

6. července 2010 v 12:30 Labrador retriever
Labrador Retriever
v originálním znění FCI

Standard FCI č. 122 c (24. června 1987)

Země původu: Velká Británie
Celkový vzhled: silné konstituce, pevně svázaný, velmi aktivní se širokou lebkou, široký a hluboký hrudník, silná a dobře utvářená bedra a záď.
Charakteristika: dobré povahy, velmi agilní. Vynikající nos, ušlechtilá morda, milovník vody, adaptibilní, oddaný společník.
Povaha: inteligentní, čilý, bystrý, poslušný a oddaný. Má laskavou povahu, bez agresivity nebo nevhodné bázlivosti.
Hlava a lebka: lebka je široká s dobře utvářeným stopem, suchá bez masitých lící. Čelisti jsou středně dlouhé, silné a neseseknuté. Nos je široký, nosní otvory dobře vyvinuté.
Uši: nejsou příliš velké ani těžké, visí dolů podél hlavy a jsou nasazeny spíše dozadu.
Oči: středně veliké, vyjadřující inteligenci a dobrou náladu, barvy hnědé nebo lískových oříšků.
Morda: čelisti a zuby silné, skus perfektně pravidelně nůžkový, t.j. horní řezáky těsně překrývají spodní řezáky a rostou rovně z čelistí.
Krk: suchý, silný.
Přední končetiny: ramena jsou dlouhá a šikmá. Končetiny mají pevný kosterní podklad, jsou kolmo postaveny od lokte k zemi, ať při pohledu zepředu nebo z boku.
Trup: hrudník široký a hluboký s dobře klenutými a pružnými žebry. Hřbet je rovný. Bedra jsou široká, krátká a silná.
Zadní končetiny: záď je dobře vyvinutá, osvalená, není zúžená, s dobře vyvinutým a pohyblivým kyčelním kloubem. Zadní končetiny jsou při pohledu zezadu rovné. Kravský postoj je zásadně nežádoucí.
Tlapy: kulaté a silné, prsty sevřené, dobře klenuté, polštářky jsou tlusté a silné.
Prut: výrazně charakteristický pro toto plemeno, má být silný u kořene, zužující se ke konci, středně dlouhý, bez podsady, obrostlý hustou, krátkou, silnou, přilehlou srstí, působící dojem popisu vydřího ocasu. Má být nesen vesele, ale nemá být otočen na hřbet.
Pohyb: volný a plynulý, přímý a normální při pohledu zepředu i zezadu.
Osrstění: výrazně charakteristické pro toto plemeno. Srst je krátká, hustá, podsada není zkadeřená, při dotyku ruky se jeví jako přiměřeně tvrdá.
Zbarvení: jednotně černá, žlutá nebo čokoládově hnědá. Žlutá se vyskytuje v odstínech od světle smetanové po liščí červeň. Malé bílé skvrny jsou přípustné pouze na předhrudí.
Velikost: ideální výška v kohoutku psi 56 - 57 cm, feny 54 - 56 cm.
Vady: jakékoliv odchylky od výše uvedených bodů musí být považovány za vady a jejich závažnost musí být vztahována podle stupně projevu vzhledem ke standardu.
Poznámka: psi musí mít dvě zřetelná normální varlata, zcela sestouplá do šourku. 


KCHLS - sekce retrívři


O nás

5. července 2010 v 21:47 O nás
Zvířata mě provázejí již od dětství a vždy jsem si přála s nimi pracovat. Bohužel se mi to ale nepodařilo, a tak si svůj sen plním až nyní.
Můj první pes Tomík-rasa neznámá

4 kočky
Přestože jsem chovatelskou stanici založila až v roce 2010, tak mám tyto ambice již 22 let, od doby kdy jsme si s mojí sestrou pořídily Novofundlandského psa - Harryho od Bílého zámku, námi zvaného Vašek. Bohužel nevyrostl do požadované výšky, a tak nebyl zařazen do chovu, přesto však zůstal v naší rodině a dělal nám radost 14let. Když jsem se před 19 lety přestěhovala a založila vlastní rodinu, Vašek zůstal s mojí sestrou v Brně a já jsem se poohlížela, jakého pejska si pořídím.
Vašek

Po dlouhém vybírání padla volba na Labradorského retrievera, který se nám zamlouval svojí povahou. Vzhledem k tomu, že jsem již měla dceru a druhá byla na cestě, chtěla jsem plemeno mírné k dětem, které se dobře cvičí a není konfliktní. Pořídili jsme si fenku Riči z chovatelské stanice Erinor od paní Čečrdlové. Tato fenka byla svojí povahou opravdu výjimečná a už navždy bude v mém srdci zapsaná jako nejlepší pes mého života!
Riči
Bohužel jsem měla i s touto fenkou smůlu a do chovu se nedostala. Byla ale miláčkem celé rodiny přes 12 let. V roce 2001 se k nám dostala labradorka Oli (bez průkazu původu), která dělala Riči společnost na poslední 4 roky, a dnes dělá společnost nejen nám, ale i benjamínkovi naší rodiny - Roxy.
Olí
Olí s Riči

V roce 2007 se mi konečně podařilo pořídit si zdravou, krásnou fenečku Roxy z chovatelské stanice Libošovská blata. Tato stanice mě opravdu nadchla svým rodinným, ale profesionálním přístupem. Karel a Jana Jedličkovi mně byli od prvního okamžiku sympatičtí a vždy mi byli nápomocni s výcvikem i s jakýmkoli problémem. Za to jim moc děkuji! Snad se mi také podaří mít úspěšný chov, ve kterém všechny jejich rady zúročím.

Roxy s Oli

Roxy

Roxy je velmi milá fenka s přátelskou povahou, která přesně odpovídá standardu plemene. Na výstavách byla vždy úspěšná, ale mnohem více ji baví práce se zvěří. Hned první zkoušky - OVVR se jí povedly, a tak jsme se začaly připravovat na ty se zvěří. Klubové podzimní zkoušky jsme absolvovaly poprvé, a hned velmi úspěšně. Byly jsme v I. ceně, nejlepší z labradorů, takže jsme získaly ocenění CACT. Po odchovu štěňat bychom chtěly ve výcviku pokračovat.

Přinášení kachny z hluboké vody
KPZR - I.cena - CACT

Naši psi žijí s námi v domě, ale přes den mají přístup na zahradu. Štěňátka jsou odchována doma a je jim věnována maximální péče. Za příznivého počasí jsou ve venkovním výběhu. Jsou dobře asociovaná, zvyklá na zvuky, jiné psy, děti a samozřejmě na stálý kontakt s lidmi. Jsou přikrmována kvalitním krmivem, očkovaná a odčervená.

chovatelská stanice


Koupí štěňátka s průkazem původu se nezavazujete účastí na výstavách ani jiných akcích. Průkaz původu je doklad o tom, že jste si koupili štěně plemene labradorský retriever a jehož minimálně
5 generací předků splňovalo exteriérové, povahové a v neposlední řadě zdravotní kritéria pro dané plemeno.